Wtorek

8.08.2023

Głos Pana zawsze można rozpoznać. Ma on swój niepowtarzalny styl, jest to głos, który uspakaja, wspiera i dodaje otuchy w trudnościach. Ewangelia nieustannie nam o tym przypomina: „Nie bój się” – jakże piękne jest to słowo Anioła skierowane do Maryi, a potem Jezusa zmartwychwstałego: „Nie bójcie się!”To jest właśnie styl Pana: „Nie lękajcie się!”

Papież Franciszek

Zapraszam Cie do kilku chwil spędzonych z Panem. Poproś Ducha Świętego, by Ten pomógł Ci rozpoznawać głos Boga. Znajdź czas, miejsce, spotkaj się z Panem – mów i słuchaj, słuchaj i mów.

Twój osobisty czas z Bogiem możesz rozpocząć od Psalmu, niech Duch Święty „nastawi” Twoje serce na uwielbienie Boga. Następnie możesz przeczytać fragment z katechez papieża Franciszka „Rozeznawanie – Boży głos w sercu”. Na koniec przygotowano jeszcze krótki fragment z Biblii – wsłuchaj się w niego, znajdź  w tym fragmencie najważniejsze słowa dla Ciebie. Następnie podziękuj, przeproś albo proś Boga – w zależności co odkryjesz w danym dniu.

Psalm 142

  • Przeczytaj i pomyśl chwile o tych słowach:

Przebywanie na modlitwie nie oznacza wypowiadania słów, słówek, nie: bycie na modlitwie to otwarcie mojego serca na Jezusa, zbliżenie się do Jezusa, pozwolenie Jezusowi na wejście do mojego serca i sprawienie, że poczujemy Jego obecność. I tam możemy rozeznać, kiedy jest to Jezus, a kiedy to my z naszymi myślami, niejednokrotnie dalekimi od tego, czego chce Pan.

Prośmy o tę łaskę: aby żyć relacją przyjaźni z Panem, jak przyjaciel mówi do przyjaciela.

 

Iz 54,4-10 – przeczytaj fragment, znajdź słowa, które w szczególny sposób do Ciebie przemawiają

 

  • Módl się